Izberi popoln bazenski sesalnik
Ne glede na to, ali si lastnik bazena ali ga imaš že nekaj let, bo nakup bazenskega sesalnika omogočil, da bo kristalno čist. Čiščenje bazena s temi sodobnimi čudesi je preprosto - sesalniki so učinkoviti in zahtevajo manj časa za čiščenje bazena. Očistijo lahko vejice, listje in drugo umazanijo, da bo tvoj bazen kristalno čist z minimalnim naporom.
Kateri bazenski sesalnik izbrati? Na trgu je na voljo ogromno možnosti, zato je lahko pravi izziv izbrati bazenski sesalnik, ki ustreza tvojim potrebam. Na srečo smo ustvarili ta enostaven vodič, ki ti bo pomagal najti popolno enoto, da boš lahko užival/-a v bazenu, kot si si vedno predstavljal/-a. Govorili bomo o različnih funkcijah, katerim je treba nameniti pozornost pri izbiri bazenskega sesalnika.
Med katerimi vrstami sesalnikov lahko izbiraš?
Na trgu je kar nekaj različnih vrst bazenskih sesalnikov. Tvoja izbira je odvisna od vrste bazena in tega, kako redno želiš čistiti bazen. Poznavanje različnih vrst bazenskih sesalnikov ti bo pomagalo izbrati popolno enoto.
Ročni čistilci za bazene
Ročni sesalniki za bazene so najbolj priljubljeni. Imajo dolg drog s sesalno glavo. Za čiščenje bazena potiskaj sesalno glavo naprej in nazaj po tleh in stenah bazena. Ti sesalniki uporabljajo sesalni sistem za lovljenje in odstranjevanje umazanije iz bazena. Čiščenje globokega dela vgradnega bazena s temi sesalniki je lahko zahtevno, saj zahteva daljši drog. Proizvajalci so to nadoknadili tako, da so ročne sesalnike opremili z obteženimi glavami.
Avtomatski bazenski sesalniki
Robotski sesalniki za bazene predstavljajo prihodnost čiščenja bazena. Kot pove že ime, delujejo kot roboti, ki samodejno čistijo bazen. Te neverjetne naprave bodo očistile celotno dno bazena. Najdeš lahko tudi modele, ki lahko čistijo stene. Avtomatski čistilniki za bazen so lahko električni ali baterijski. Včasih so električne enote za napajanje sesalnika uporabljale vodoodporni kabel, akumulatorske enote pa je bilo treba polniti med uporabo. Avtomatski čistilniki za bazen imajo pogosto programirljiv časovnik, ki omogoča, da nastaviš, kdaj in kako dolgo želiš, da delujejo. Ti sesalniki so malo dražji, vendar priročni.
Dodatne funkcije, ki jim je treba nameniti pozornost
Poleg tega, da obstajajo različne vrste bazenskih sesalnikov, je tu še nekaj funkcij, ki jih moraš upoštevati pri nakupu bazenskega sesalnika. Te funkcije ti bodo pomagale izbrati sesalnik, ki ustreza tvojemu bazenu.
Oblika in velikost bazena
Pomembno je, da izbereš sesalnik za bazen, ki ustreza velikosti tvojega bazena. Če imaš majhen bazen, nima smisla, da kupiš večji sesalnik, saj bo težji, zaradi česar bo bolj zahteven za uporabo. Poleg tega bo tudi dražji. Po drugi strani večji bazeni zahtevajo večje sesalnike. Če izbereš različico na baterijski pogon, zagotovi, da lahko shranjuje energijo za daljši čas. Poleg tega se v velikih bazenih nabira več umazanije, zato potrebuješ sesalnik, ki lahko shrani več odpadkov.
Dolžina cevi
Pred nakupom sesalnika za bazen moraš zagotoviti, da je cev dovolj dolga za čiščenje vsakega centimetra bazena. Globlji konec bazena bo zahteval več cevi. Večina sesalnikov ima cevi, ki so dovolj dolge, da se prilegajo povprečnemu bazenu, vendar morda potrebuješ še malo več dolžine in opreme za povezavo koncev. Torej, če cev ni dovolj dolga, lahko dodaš dodatno dolžino in zagotoviš, da doseže vsak del bazena. Kljub vsemu je lahko težava tudi, če je cev predolga, saj se lahko zlahka zaplete, ko se sesalnik premika po dnu bazena. V tem primeru jo skrajšaj.
Sposobnost filtriranja
Sesalnik za bazen ima filter, ki zajame delce umazanije. Za odstranitev bakterij, mikroorganizmov in drugih mikroskopskih tujkov, poskrbi, da izbereš sesalnik za bazen, ki lahko ujame zelo fine delce. Tako bo voda ostala čista.
Plezanje po steni
Če želiš očistiti stene svojega bazena, se raje odloči za sesalnik, ki pleza po stenah. Te naprave lahko plezajo po stenah ter sesajo, ribajo in odstranjujejo umazanijo, da površina ostane lesketajoče se čista. Če imaš prostostoječi bazen, se ne splača kupiti stenskega sesalnika. 90-stopinjski kot, kjer se srečata tla in stena, otežuje plezanje, saj kolesa zaradi razmaka med obema površinama ne bodo zlahka prešla na stene. Za prostostoječe bazene se bodo bolje obnesli drugi modeli.
Iščeš najboljši bazenski sesalnik? Če želiš poiskati popolno možnost, si oglej našo obsežno zbirko.